Výrobky

Výměnný systém MEGA a GRAND SUPER a nástavby na nákladní automobily

Podvozek univerzální
Podvozek univerzální
ZDT představuje vlastní dopravní systém, který pracuje s jedním podvozkem a řadou nástaveb. Hlavní výhodou systému MEGA a GRAND SUPER je tak možnost výměny nástaveb. Lze kombinovat jeden podvozek až se čtyřmi různými nástavbami a tím maximálně využít potenciál systému. Výhodou je úspora nákladů na pořízení i provoz.
Korba vanová
Korba vanová
Nejčastější základní součástí výměnného systému je vanová korba. Tato nástavba nabízí vyprazdňování sklápěním a to směrem vzad. Nástavba je konstruována do konického tvaru a vybavena hydraulickým zadním čelem pro snadnou obsluhu z kabiny. Konstrukce nástavby je velmi robustní a odolná. Je proto vhodná pro všechny typy přeprav - hnoje, siláže i zrno. Nástavbu lze vybavit silážními nástavky pro zvětšení objemu na přepravu lehkých komodit.
Korba dvoustranná
Korba dvoustranná
Velmi častou variantou pro objemovou přepravu volí zákazníci dvoustranou korbu. Oproti vanové nabízí ještě možnost sklápět do strany. Napravo nebo nalevo dle přání zákazníka. Stranové sklápění je určené pouze pro přepravy zrna. Za příplatek je možné objednat hydraulické zavírání bočnic, které umožní rychlou obsluhu přímo z kabiny. Nástavba je standardně vybavena hydraulickým zadním čelem s výsypným okénkem.
Korba třístranná
Korba třístranná
Korba třístranná je dostupná výhradně pro podvozky MEGA33. Ideální pro nasazení do služeb, nebo při sklápění v rozmanitém prostředí. Nástavba nabízí sklápění do tří stran, a je tak nejvíce univerzálním řešením pro různá sila nebo koše. Nástavba je samozřejmě konická a lze vybavit také velkoobjemovou nástavbou pro přepravu siláže.
Rozmetadlo RM
Rozmetadlo RM
Rozmetadlo organických hnojiv je univerzální stroj pro aplikaci statkových hnojiv, kompostu nebo jiných organických látek. Pracuje na principu horizontálního rozmetání a je součástí výměnného systému. Je dostupné pro podvozek GRAND SUPER, všechny podvozky řady MEGA a nákladní automobily různých výrobců.
Cisterny
Cisterny
Pro výměnný systém MEGA a GRAND SUPER nabízíme cisterny v široké škále velikostí od 8 do 22 m3. Mohou být koncipovány jako přívozové, tzn. jednoduché s velkým objemem a základním vybavením pro přiblížení kejdy na pole, nebo jako aplikační, tzn. vybavené aplikátorem, nasávacím ramenem a další výbavou.
Velkoobjemová nástavba GIGA45
Velkoobjemová nástavba GIGA45
Velkoobjemová nástavba GIGA45 doplňuje paletu nástaveb na podvozku MEGA33. Je určená pro převozy lehkých krmných směsí, siláže, senáže nebo dřevní štěpky. Nabízí úctyhodný objem 45 m3 a vykládku zajištěnou podlahovým dopravníkem, který zaručuje rychlost a stabilitu. Nově tuto nástavbu nabízíme také na nákladní vozy s označením GIGA 40.

Jednoúčelové stroje

Návěsy sklápěčkové
Návěsy sklápěčkové
Nabízíme jednoúčelové návěsy v provedení jako vanové korby pro univerzální použití v zemědělství. Návěsy jsou dostupné v různých velikostech jako jedno, dvou nebo třínápravové, v provedení s vanovou korbou nebo dvoustrannou korbou. Všechny uvedené návěsy jsou vhodné na univerzální přepravu objemových komodit.
Překládací vůz
Překládací vůz
Firma ZDT vyvinula vlastní překladač obilí a kukuřice. Je efektivní, rychlý, objemný. Speciální násypka umožňuje vykládku jedním dopravníkem s velkým výkonem, což zajišťuje krátkou dobu vykládky, minimalizuje poškození zrna a eliminuje kritická místa v překládacím procesu. Vůz je postaven na jednoosém podvozku s velkými flotačními koly pro zmenšení tlaku na půdu.
 
Přepravník univerzální
Přepravník univerzální
Pro přepravy strojů, bagrů, traktorů a jiné mechanizace nabízíme univerzální nízkoložné přepravníky PU. Jsou dostupné ve dvou velikostech s celkovou hmotností 7 a 12 tun.
Návěsy třístranné
Návěsy třístranné
Nabízíme jednoúčelové návěsy v provedení jako třístranné sklápěče nebo vanové korby pro široké spektrum použití. Vozy částečně zatěžují traktor přes závěs. Více informací najdete níže.
Přepravníky zvířat
Přepravníky zvířat
Nabízíme prostorné a stabilní vozy pro přepravu vašeho dobytka -  skotu, prasat, koz nebo ovcí. Vozy jsou koncipovány jako návěsy s nastupováním ze zadní strany ze země nebo z rampy. Vnitřní prostor je dělen přepážkami pro snazší a bezpečnější nakládku i vlastní přepravu.
Valníky
Valníky
ZDT nabízí řadu velikostí nízkoložných valníků v podobě přívěsů nebo návěsů. Jsou vhodné pro přepravu kulatých nebo hranatých balíků, beden s ovocem a zeleninou nebo například stavebního řeziva.
Přívěsy
Přívěsy
Přívěs je klasická koncepce zemědělského valníku - sklápěče, dvounápravové provedení s točnicí. Traktorový přívěs určený pro univerzální nasazení v přepravě. Je vhodný jak pro obiloviny, tak pro objemovou přepravu, krmiva a jiné. Velkou výhodou je možnost odstavit i s nákladem, například pod pásový dopravník, nebo při překládání obilí na poli.
Podvozky pod žací lišty
Podvozky pod žací lišty
Nabízíme dvounápravové podvozky PKL v délkách 9 až 12 m pro přepravu kombajnových lišt. Umožňují naložení žací lišty za kombajn, aby stroj dosáhl vhodných rozměrů pro přepravu po silnici.  Podvozky jsou postaveny jako přívěsy se třemi až pěti podpěrami které spolehlivě drží a fixují kombajnovou lištu a zároveň umožňují její rychlé a snadné uložení také vyzvednutí.
Napáječka
Napáječka
Představujeme jednoduchou cisterna na vodu, vhodnou pro vzdálené pastviny bez vodního toku nebo jiného přístupu pitné vody. Cisterna je vybavena pevnou nápravou a nabízí kapacitu 4,5 m3 vody.
Lesnická vyvážecí nástavba
Lesnická vyvážecí nástavba
Vyvinuto pro náročný terén. Traktorový podvozek kombinuje výhody prostupnosti terénu s možností rychlé přepravy po zpevněných cestách. Podvozek je standardně parabolicky odpružen a vybaven řízením náprav. Nástavba LVN je připravena na montáž hydraulické ruky dle přání zákazníka.