ZDT na Vysočina ZETOR SHOW II.

Firma ZDT se účastnila výstavy zemědělských strojů a prezentační přehlídky odborných škol Kraje Vysočina s názvem Vysočina ZETOR SHOW II. pořádané partnerskou firmou Moreau Agri Vysočina spol. s r.o. v Novém Městě na Moravě. Akce proběhla ve Vysočina Areně za přítomnosti české biatlonové reprezentace, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a výkonného ředitele společnosti ZETOR Mariána Lipovského a byly zde pod dohledem komisaře Agentury Dobrý den Pelhřimov vytvořeny nebo překonány hned čtyři české rekordy. 237 traktorů značky ZETOR na jednom místě viděly během celodenního programu téměř dva tisíce lidí.
 
Záměrem akce byla kromě vytvoření rekordů i ­podpora technického vzdělávání. Zemědělské školy převzaly od výrobců díly, které studenti využijí jako učební pomůcky pro sestavení pluhu, podrýváku, shrnovače nebo návěsu. Firma ZDT jim poskytla třístranně sklápěcí návěs NS3, který byl v podobě polotovaru a součástek a žáci si jej budou muset v rámci výuky smontovat. Součástí doprovodného programu bylo také vystoupení bikerů, mažoretek, bubeníků a autogramiáda biatlonové reprezentace.
 
Firma ZDT s potěšením akci podpořila a přijala v ní účast. Vystavili jsme naši novinku – traktorový návěs NS18.1, který byl představen na srpnové Zemi živitelce, stejně jako návěs NS4.3 s nájezdovou brzdou a přívěs PS5.3, který znají mnozí studenti z výuky v autoškole.
 
Pozornost diváků poutaly po celý den modely traktorů ZETOR různého stáří, barev a provedení, občané města si užili kolonu traktorů projíždějící ulicemi a všichni návštěvníci ocenili jistě doprovodný program, soutěže, zábavu a bohaté občerstvení.
 
ZDT na Vysočina ZETOR SHOW II.