Expozice ZDT na Tech Agru

Letošní výstava Tech Agro bude pro ZDT jeden ze zásadních milníků roku. Na výstavní ploše bude možné si prohlédnout deset exponátů, z čehož polovina budou nové nebo inovované stroje. Mezi nimi najdete novinky jako překládací vůz nebo jednoúčelový sklápěč NS, dále inovovaný přepravník PU, přepravník dobytka s hydraulickou nápravou nebo například pastvinovou cisternu na pitnou vodu včetně napajedel.
 
Zásadním vývojovým krokem je pro ZDT a její zákazníky nový překládací vůz na obilí Gigant. V zásadě zcela nová koncepce vozu vlastní konstrukce přináší řadu technických prvků, které mají za cíl přinést vyšší spolehlivost, delší životnost a zvýšení rychlosti sklizně. Nový Gigant je tak vybaven vážícím systémem, který přesně snímá hmotnost nákladu v násypce, dále hydraulicky roztahovací nápravou, která rozšiřuje rozchod kol pro větší stabilitu vozu v terénu. Důležitým vývojovým krokem je i celkové snížení těžiště pro bezpečnější použití ve svažitém terénu. Vůz může být dále vybaven další příplatkovou výbavou, jako je kamerový systém, rolovací plachta nebo pásový podvozek.
Mezi další zcela nové návěsy v expozici bude patřit návěs řady NS, s celkovou hmotností 23tun. Jedná se o model ze zcela nové řady návěsů, která byla představena v minulém roce na Zemi živitelce, kdy jako první vyjel z našich dílen návěs NS33.1, tehdy pod označením MEGA33 Easy. NS23.2 je jednoúčelový sklápěč s moderními prvky podvozku a řízení. Je vybaven hydraulicky odpruženou ojí, odpruženými nápravami se zadní řiditelnou, sklápěním do dvou stran, automatickou parkovací brzdou a pneumatikami 600/55 R26,5. Samozřejmostí je konická korba a hydraulické zadní čelo. Nové návěsy řady NS nabízejí širokou paletu modifikací v různých celkových hmotnostech od 16 do 33 tun a délkách korby od 5 do 9 metrů. Dále je možné využití hydraulického pružení, nástavků nebo plachet.

Další exponáty budeme představovat průběžně.

 
Expozice ZDT na Tech Agru